Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Хостінг на Windows та Linux серверах

Якщо Ви починаєте шукати хороший план хостінгу в Інтернеті, то обов'язково побачите, що більшість серверів мають Linux або Windows операційні системи. Можливо, це Вам нічого не скаже. Тому давайте розглянемо, як саме ці операційні системи різняться.

Якщо Ви запитаєте, який варіант буде кращим, то на це питання відповісти точно не можна. Як і в багатьох випадках, це буде залежати від того, що Вам потрібно від сервера. Тому завжди буде добре скласти список функцій, які Вам потрібні, перед вибором сервера. Після цього можна порівняти цей список із можливостями операційної системи. ОС – це дуже важливо.

Звичайно ж, сервери на Windows і Linux матимуть різну продуктивність, безпеку, ціну, формат баз даних, а також інші функції, які впливатимуть на роботу хостінгу. Тим не менш, перш ніж шукати відмінності варто розглянути, в чому ці операційні системи схожі.

Функціональність

Linux та Windows мають аналогічний підхід до управління даними. Найзручніший інструмент в обох системах – це FTP-сервер. Дві системи підтримують такі популярні типи файлів як HTML(.html) та JavaScript(.js).

Зручність

Хоча Linux популярніший за Windows. Однією з головних причин цього є надзвичайна зручність. Зручність серверів Linux складається з трьох компонентів: MySQL, PHP та ціна. На Windows серверах можна запустити MySQL і php. Тим не менш, на Linux така комбінація працює особливо добре. Причина цього очевидна - Linux спочатку використовувався для PHP і MySQL, тому вся система цієї ОС заточена під них. Однак, варто врахувати, що PHP працюватиме і з іншими базами даних: Oracle, PostgreSQL, Sybase, Solid і т.д.

Вартість

Linux також найчастіше дешевше, хоча зараз вже можна знайти дешевий хостінг Windows . Більшість дистрибутивів цієї ОС безкоштовні. Деякі версії ОС, наприклад RedHat, матимуть ряд спеціальних функцій, створених для підвищення продуктивності сервера, тому вони вже не будуть безкоштовними, але їх вартість не перевищуватиме Windows. По суті, Linux є дуже хорошим рішенням: Ви отримуєте гнучку систему з низькою ціною та багато іншого.

ASP

Якщо веб-розробники працюють з ASP, вибір на користь Windows очевидний. ASP схожий на HTML, але він використовує іншу схему обробки запиту. Потенційно ASP може обробляти запити набагато швидше завдяки цій схемі, але ця різниця не буде помітна для очей. До того ж, на Windows теж є підтримка різних баз даних.

Безпека

Ще є міфи про безпеку. Деякі стверджують, що Linux набагато безпечніший за Windows, але це не так. До Linux також виникають питання безпеки і дуже часто ця безпека залежить від версії та її підтримки.

Висновки

Як бачимо, обидві операційні системи мають свої переваги та недоліки. Вибір буде залежати від того, на чому написаний Ваш сайт і які функції сервера максимально розкриють можливості сайту.

Див. також:

Що краще Windows чи Linux хостінг

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: