Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Що таке uptime

Під uptime сервером мається на увазі його час безперебійної роботи за певний момент часу. Цей критерій є одним із найважливіших у роботі хостінгу.

Цей критерій вимірюється у відсотках і показує, як довго сервера провайдера безперебійно працюють. За uptime хостінгової компанії можна легко зрозуміти, наскільки він надійний, наскільки часто трапляються різні проблеми з обладнанням і як швидко вони виправляються. Якщо сервери не працюватимуть, то і на Ваш сайт не зможуть зайти відвідувачі, а це позначиться на місці сайту у видачі Google та інших пошукових систем. Це відбувається через роботи пошукових систем та їх алгоритми роботи. З якоюсь невизначеною періодичністю вони перевіряють сайти, що знаходяться в базі пошукових систем. Якщо Ваш сайт буде недоступним, то з великою ймовірністю ці роботи видалять його зі своєї пошукової системи і всі Ваші старання з просування зійдуть нанівець.

Найчастіше значення uptime перебувають у діапазоні 99-99,999%. Наприклад, якщо uptime сервера 99%, то протягом року він не працюватиме приблизно 87 годин 36 хвилин, що, погодьтеся, не мало. А якщо вибрати хостінг із uptime 99,99%, то цей час зменшиться до 52 хвилин 33 секунд. За рік у такого провайдера сервера не працюватимуть менше години.

Зрозуміло, не можна досягти 100% uptime, але цього значення прагнуть все. Хоча іноді дуже високий показник безперебійної роботи може говорити і про те, що обладнання та програмне забезпечення рідко оновлюється, а це не можна зарахувати до позитивних моментів.

Див. також:

Що таке uptime

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: