Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Що таке ua-ix зона

UA-IX зона - мережа для обміну трафіком, що знаходиться на території України, яка працює 16 років. Перший запуск відбувся 2000 року. Обмін IP трафіку здійснюється згідно з правилом "Все-Всім". Мережа потрібна для того, щоб об'єднати українських провайдерів у єдиному просторі та здійснювати обмін інформацією між ними найкоротшими маршрутами без виходу в закордонні мережі.

Хостінг у зоні UA-IX – це хостінг, підключений до найбільшої в Україні мережі обміну трафіком UA-IX. Таке підключення забезпечує максимально можливу швидкість завантаження сайтів для більшості користувачів України. Хостінг компанії "Український хостінг" підключено до зони UA-IX.

Існування UA-IX дозволило у 2010 році зайняти Україні шосте місце в Європі за кількістю внутрішнього трафіку серед 124 вузлів у 33 європейських країнах. В основу мережі лягло обладнання від компаній Extreme Networks та Cisco Systems. Воно включає комутатори, об'єднані каналами зв'язку 10 Gigabit Ethernet і два маршрутизатори Cisco 2811, необхідні для обміну таблицями маршрутизації. Учасники UA-IX зони виходять в мережу, підключаючись до порту найближчого комутатора по Ethernet на швидкостях 10 Mbps, 100 Mbps, 1 Gbps, 10 Gbps.

Для маршрутизації у UA-IX зоні використовується протокол BGP. Кожен учасник по BGP встановлює з'єднання з обома маршрутизаторами та передає їм інформацію про мережі, що є у нього. Далі ця інформація поширюється між іншими учасниками, у такий спосіб створюючи єдине поле маршрутизації. Обидва маршрутизатори мають однакову конфігурацію. Вихід із ладу одного маршрутизатора не призводить до порушення працездатності мережі.

У 2009 році максимально можлива ємність UA-IX зросла до 780 Gbps завдяки комутатору Extreme Networks Summit X650, обладнаному 24 портами з пропускною здатністю кожного порту 10 Gbps. Також вже почали впроваджувати порти з пропускними здібностями 40 Gpbs та 100 Gpbs.

Див. також:

Що таке ua-ix зона

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: