Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Який домен вибрати або вибір домену

Якщо ви не впевнені в тому, який домен вибрати, зателефонуйте або напишіть в нашу службу підтримки.

Який домен вибрати

При виборі домена насамперед потрібно враховувати географію аудиторії вашого сайту, наявність у вас торгових марок або назв вашого продукту або компанії, сприйняття домену людьми і системами пошуку, а також простоту і запам'ятовуваність домену.

Відмінності доменних зон

Доменні зони діляться як по географії розташування сайту, так і за призначенням сайту, який буде розміщений на цьому домені.

Якщо ваша аудиторія - вся Україна, - то найкраще вибрати домен в зоні .com.ua. Якщо ви розраховуєте на певне місто, наприклад Київ чи Харків, то вибирайте домен у відповідній регіональній зоні, для прикладів вище - це, відповідно, .kiev.ua и .kharkov.ua.

Якщо ваша аудиторія - весь світ, - то найкращим вибором є домен .com.

Звичайно, ви можете зареєструвати домен .com.ua або .com навіть якщо на ваш сайт будуть приходити люди тільки з Києва, але чим на більшу аудиторію розрахований домен, то більше він затребуваний, тим менше в цій зоні вільних доменів. І якщо для зони .kiev.ua ви зможете зареєструвати простий домен (наприклад - "Іван"), то в зоні .com.ua він швидше за все вже буде зайнятий (і вам доведеться реєструвати домен "Іван-Іванович"), не кажучи вже про зону .com (вільним буде лише "Іванов-Іван-Іванович).

Нові доменні зони

Останнім часом з'явилося багато нових зон, таких як .bike або .coffee, і якщо ваш сайт знаходиться у відповідних нішах (для прикладу вище - це велосипеди і кава), то реєстрація в цих зонах - хороший вибір.

Торгові марки та назви

Якщо у вас є торгова марка, то найкращим вибором буде реєстрація домену як в зоні .ua, так і в зоні .com.ua, так як користувач дізнаючись про ваш сайт, зазвичай не запам'ятовує його зону, автоматично вводячи потім або .ua, або .com.ua, або .kiev.ua (для Києва).

Якщо ви продаєте продукт "Іванівка", то краще за все зареєструватись домен з найменуванням цього продукту, так як частина користувачів буде вводити назву цього продукту непостредственно в домені.

Сприйняття домену людьми

Найкраще вибирати короткі домени, які легко запам'ятовуються.

Намагайтеся вибирати для домену слова, які можна написати на латиниці тільки одним способом. Наприклад, можна вибрати слово "хіт" яке користувачі будуть вводити і як "hit", і як "xit", а можна - "топ", яке можна ввести тільки як "top".

Сприйняття домену системами пошуку

Якщо сайт розрахований на Україну, то і люди, і пошукові системи краще сприймають його, якщо він знаходиться в відповідній своїй зоні. Якщо ви, наприклад, перебуваєте в Києві, то ви відразу розумієте, що сайт в зоні .kiev.ua це свій, рідний, на відміну від сайту в зоні .hn (Гондурас). І що товар, куплений на сайті .kiev.ua напевно дійде швидше і надійніше, ніж із зони .hn.

Якщо ви продаєте, наприклад, молоко, то домен, що включає в себе слово "молоко", або його транслітерацію "moloko", або його переклад "milk", за інших рівних умов, буде видаватися в пошуку вище.

Реєстрація домену в декількох доменних зонах

Якщо призначення вашого сайту - продаж або комерційна діяльність, то ми рекомендуємо реєструвати домен відразу в декількох популярних зонах, як мінімум в .com.ua, .com, і у вашій основній регіональної зоні (наприклад - .kiev.ua).

Якщо ви плануєте надалі продавати свої товари в Росії або Німеччині, то відразу реєструйте домени і в .ru, .рф, і в .de.

Робити це слід, по-перше, тому що запам'ятавши домен на слух, різні люди будуть вводити при пошуку вашого сайту різні доменні зони. А, по-друге, щоб не вийшло такої ситуації, що ваші конкуренти зареєструють домени в Росії і в Німеччині, і коли ви будете виходити на їхні ринки ці домени будуть вже зайняті, і вам доведеться або викуповувати домени за дуже високою ціною, якщо власник домену погодиться на це, або реєструвати інший домен. В останньому випадку домени в різних країнах будуть різними, що буде вносити путанину в ряди ваших користувачів.

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: