Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

5 основних порад щодо володіння доменом

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Поради щодо володіння доменом

Доменне ім'я є важливою частиною вашого бізнесу, у зв'язку з чим важливо знати основні моменти, які необхідно дотримуватися власників доменних імен. Нижче наведено важливі поради для власників доменних імен.

Вибір реєстратора для доменного імені є першим кроком, тому кожен реєстратор призначає власні ціни на домени, у зв'язку з чим у різних реєстраторів ціна на домен може значно відрізнятися. Найчастіше доменне ім'я замовляють у тій же компанії, в якій придбавалася послуга хостінгу для сайту. Це хороший спосіб тримати всі послуги в одному місці та полегшує їхню оплату. Крім цього придбання послуг в одному місці може зменшити їхню вартість, тому що багато компаній проводять акції, завдяки яким вам надаються знижки при купівлі кількох послуг.

При виборі доменного імені слід враховувати доменну зону, тому що певні доменні зони, як наприклад .com, користуються більшою популярністю і доменні імена в таких зонах легше запам'ятовуються користувачам інтернету. Але потрібне доменне ім'я в популярній зоні може бути вже зайняте. У разі, якщо ваш сайт розрахований на аудиторію конкретного регіону, можна розглянути регіональні доменні зони, як наприклад київська доменна зона kyiv.ua. Також завжди є можливість зареєструвати доменне ім'я в менш популярній доменній зоні, такій як .blog, .tech і.т.д.

Необхідно також пам'ятати про продовження доменного імені, тому що доступ до сайту по домену буде неможливий якщо доменне ім'я своєчасно не буде продовжено. Встановлення автоподовження сильно полегшує це завдання, тому що при автопродовженні вам не потрібно пам'ятати дату закінчення реєстрації доменного імені, а важливо лише, щоб на балансі знаходилися кошти, щоб система автоматично їх списувала на продовження доменного імені. Крім цього, доменне ім'я можливо відразу зареєструвати або продовжити на тривалий проміжок часу, наприклад на десять років, щоб бути впевненим у тому, що наступні десять років домен точно буде закріплений за вами, а враховуючи ймовірність підвищення цін на продовження доменних імен, реєстрація на тривалий період так само заощаджує кошти.

Деякі люди можуть допускати помилки при вказівці адреси сайту в браузері, у зв'язку з чим рекомендується зареєструвати також доменні імена з помилками, які на вашу думку можуть допустити користувачі інтернету, щоб потрапити на ваш сайт. Таким чином, навіть при вказівці неправильного доменного імені, користувач все одно потрапить на ваш сайт. Дане рішення допоможе отримати додаткових відвідувачів, а також убезпечить відвідувачів від попадання на неіснуючу сторінку, сайт шахрая або конкурента, який зареєстрував доменні імена, схожі на ваше.

Не слід забувати про безпеку та конфіденційність, у зв'язку з чим, після придбання доменного імені рекомендується заблокувати здійснення будь-яких дій з доменним ім'ям, таких як перенесення домену або перенаправлення його на інші NS сервери. Крім цього, слід приховати інформацію про себе в налаштуваннях доменного імені, щоб вона не була доступна під час перегляду доменного імені через систему WHOIS

Див. також:

5 основних порад щодо володіння доменом

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: