Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Переваги та недоліки кириличних доменів

Кирилічний домен - це домен, написання якого відбувається за допомогою кириличних символів. Його головне призначення покращення читабельності та запам'ятовування назви. Сьогодні в мережі інтернет можна нарахувати величезну кількість кириличних доменів і складно повірити, що на початку існування фахівці ставилися до них скептично.

Використання таких доменів сьогодні досить поширена практика, при цьому використовуються вони як у вигляді основних адрес для сайтів, так і як дзеркала, що дозволяє захиститися від кіберсквотингу .

Варто підкреслити, що кирилиці мають як переваги так і недоліки. Основні переваги:

  1. Кирилічний домен зручно читати та запам'ятовувати. Іноді користувач не може запам'ятати як правильно пишеться те чи інше слово на латиниці, і спірні написання, як правило, можуть вести різні сайти, що не завжди добре позначається на роботі основного ресурсу, який першим зайняв домен. Замість того, щоб купувати всі домени з усіма можливими написаннями вашого сайту можна просто купити домен з кириличним написанням, що вирішить всі ваші проблеми.
  2. Ключові слова у домені. Багато оптимізаторів відзначили, що наявність ключового слова в домені сприятливо впливає на його просування, тому не дивно, що багато хто сподобався цей задум і нею досить часто користуються при створенні сайту.
  3. Великий вибір імен. На відміну від доменів на латиниці , яких у вільному доступі залишилося не так вже й багато (якщо говорити про зрозумілі і доступні написання), то кириличні домени, що недавно з'явилися, дозволяють вибрати варіант написання, який вам до душі.

Недоліки кириличних доменів:

  1. Немає можливості використовувати домен для корпоративної пошти. На жаль, технології ще не просунулися так далеко і поки що створити корпоративну пошту на домені, написаному на кирилиці, не можна.
  2. Складність використання домену для зарубіжних користувачів. Якщо ваш сайт спрямований виключно на країни СНД, то проблеми з використанням спалахів виникнуть, а от якщо ви націлилися на аудиторію, що проживає в Європі чи Америці, то варто розуміти, що для них це написання буде незрозумілим. Варто також враховувати і той факт, що якщо на клавіатурі немає кириличних букв буде досить важко ввести вашу адресу в рядок браузера.
  3. Складність роботи розробника та оптимізатора. На жаль кириличні літери в посиланнях відображаються не коректно, особливо коли відбувається їхнє копіювання в будь-які інші файли та системи. Досить часто вони замінюються символами та знаками, і тому працювати з такими посиланнями досить складно.

Варто зазначити, що кириличні домени мають свої переваги і свої недоліки. Принцип вибору домену залежить від потенційної аудиторії вашого сайту, а також специфіка ресурсу в цілому.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: