Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Що таке піддомен і навіщо він потрібний?

Якщо уважно вивчити розташування інформації в інтернеті, можна помітити, що вона має якусь ієрархічну структуру. З технічного боку домени мають кілька рівнів.

Доменами першого рівня називаються домени на кшталт .ua , .com, .net. По відношенню до них імена, що розташовуються в цих зонах є субдоменами або доменними іменами другого рівня. А їхні субдомени вважатимуться вже доменами третього рівня. Саме ці домени, що в ієрархічних сходах посідають лише третє місце та називаються піддоменами.

Власник домену другого рівня може сам реєструвати домени третього рівня і за бажанням навіть може їх продавати. На прикладі такі домени часто трапляються на .ucoz.ru. Окремо на такому домені можна навіть організувати пошту, яскравим прикладом є пошта на яндексі або гугл.

Але використання піддоменів можливе не лише з метою продажу. Якщо у вас великий сайт портал, то продавати піддомени вам просто не цікаво і використовувати їх ви будете зовсім з іншою метою. З їхньою допомогою можна організувати структурування даних на сайті.

Піддомени використовуються на великих порталах або великих інтернет-магазинах для винесення деяких розділів в окремий сайт. Як правило, до таких розділів виносяться теми, що найбільш часто і активно відвідуються користувачами.

Такий поділ має ряд переваг:

  • Значно полегшує адміністрування сайту. Можна легко розділити відповідальність та покласти адміністрування конкретного субдомену на плечі окремої людини.
  • Безкоштовний майданчик для тестування. Використовувати такий піддомен можна для тестування нового двигуна чи інших функцій. Варто зазначити, що дії, що відбуваються на піддоміні, ніяк не впливають на роботу основного сайту.

Використання піддоменів може спростити роботу з сайтом, а й принести додатковий дохід. Створення таких субдоменів відбувається на панелі управління вашого хостінгу. Тому цей процес не складний і доступний кожному користувачеві.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: