Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Недоліки та переваги довгих доменів

Коли мова заходить про реєстрацію домену для свого сайту, більшість користувачів віддає перевагу коротким варіантам або ж словам, що найбільш затребувані в тій чи іншій сфері. Але, на жаль, таких варіантів на всіх не вистачить і виникає закономірне питання: як же бути?

Довгі домени, на відміну від коротких, не користуються широкою популярністю. Але ж такі домени мають право на існування. Потрібно лише розібратися, кому підійде такий домен і які переваги і недоліки він має.

Недоліки довгих доменних імен

До основних недоліків, які виділяють користувачі, можна віднести:

  • складність у прочитанні — більшість користувачів вважає, що такий домен дуже погано сприймається відвідувачами, його складно прочитати і, тим більше, запам'ятати;
  • помилки при написанні — другою причиною з якої багато хто відмовляє від довгих доменів є велика ймовірність написання домену з помилкою. Чим більше букв у домені, тим більша ймовірність, що користувач помилиться і як наслідок потрапить не на сайт.

Переваги довгих доменних імен

Слід зазначити, що поряд з недоліками такі домени мають переваги:

  • Вибір доменної зони - короткі доменні імена вже в більшості випадків зайняті в більшості доменних зон. Тому, якщо ви хочете домен в зоні com або com.ua готуйтеся до того, що вільними виявляться тільки довгі доменні імена. А якщо ви спочатку плануєте його реєстрацію, то ймовірність того, що він вільний у рази вищий;
  • ключові слова - розмістивши ключове слово в доменному імені, ви значно підвищуєте ранжування вашого сайту. Більшість сайтів, що мають у своєму домені слово, що відповідають основному ключовому запиту, зазвичай показуються вище в пошуку, ніж інші сайти.

Реєстрація домену для сайту процес копітка і вимагає досить багато часу, адже підібрати хороший домен може виявитися не так просто. Вибрати короткий або довгий домен залежить лише від вас. Той і інший варіант має свої переваги і недоліки, тому найважливіше розуміти, що для вас найважливіше і від цього відштовхуватися.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: