Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Що робити, якщо сайт зламали

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Що робити, якщо сайт зламали

На жаль, від зломів ніхто не застрахований. Навіть найкращу систему захисту можна обійти. Що ж робити, якщо ваш сайт був зламаний?

Для відновлення роботи сайту необхідно мати його резервні копії та резервні копії баз даних. Якщо з якоїсь причини Ви не робили бекап, потрібно звернутися до служби підтримки Вашого хостінгу з проханням підняти останній робочий бекап. Пам'ятайте, що компанія "Український хостінг" | UH.ua робить щоденний бекап Вашого хостінгу.

Але навіть відновивши сайт з бекапу, Ви не вирішите проблему, а лише усунете наслідки. Перш ніж відновлювати роботу сайту, Ви повинні знайти причину, через яку сайт зламали. Повірте, якщо причину не усунути, це питання часу, коли Ваш сайт зламають знову.


Причини злому сайту

  • Основною причиною злому є підбір пароля до вашої адмінки або до вашого FTP-акаунту. Таке виникає через віруси на комп'ютері, вразливість браузера або, що найчастіше буває, пароль був дуже слабким. Він складався тільки з цифр або простих слів, таких як "admin", "qwerty" і т.д. Тому обов'язково ставте складні паролі, що складаються з цифр і букв різного регістру.
  • Наступна причина – це застарілі версії CMS. Наприклад, у більшості користувачів з хостінгом на Joomla або Drupal була неактуальна версія з великою кількістю вразливостей компонентів і плагінів. Тому постійно оновлюйте ваші сайти та ставте лише актуальні версії.

Причини зламування CMS Joomla

У тій же CMS Joomla, яка є однією з найпопулярніших CMS, основними причинами злому є:

  • підміна та зміна файлів у LICENCE.php;
  • завантаження php shell у папку templates.

Cм. також:

Підсумковий алгоритм дій під час злому сайту

Думаючи, що потрібно робити, при зломі сайту, отримаємо:

  • відновлення сайту за допомогою бекапа;
  • оновити свою CMS;
  • змінити паролі.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: