Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Як дізнатися хто володіє сайтом

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Як дізнатися, хто володіє сайтом?

Бувають ситуації, коли потрібно дізнатися, хто володіє сайтом. Найпростіший спосіб – це переглянути контактну інформацію на веб-сайті. Більшість людей залишають інформацію про себе на самому сайті.

Звісно, бувають і винятки. У цьому випадку Вам доведеться виконати детективну роботу.

Якщо сайт має власне доменне ім'я, наприклад, "example.com", ви можете почати шукати інформацію за допомогою пошуку за фразою "whois" для доменного імені сайту. Є безліч сайтів, які надають безкоштовний пошук даних про домен. Даний "whois" запит розповість Вам про те, хто зареєстрував сайт та хто контактні технічні особи. Після цього можна спробувати зв'язатися із ними. Якщо вони не реагують, а це можливо через велику кількість спаму, треба звернути увагу на іншу отриману інформацію, наприклад, DNS-сервер. Ці сервери відповідають за видачу IP-адрес веб-сайтам. Вони мають належати хостінгової компанії чи батьківської компанії. Це дає Вам назву хостінгової компанії, а потім звернутися до них. Коли власники сайту не хочуть ідентифікувати себе, то це єдиний метод, який працює.

Якщо веб-сайт розміщений на безкоштовному хостінгу, це легко визначається по імені, яке буде закінчуватися на ім'я даного хостінгу. У цьому випадку потрібно зайти на сайт цієї компанії та спробувати знайти інформацію про власника даного сайту. Не варто забувати, що навряд чи хостінгова компанія видаватиме інформацію про своїх клієнтів без судової ухвали.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: