Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Як захистити VPS хостінг?

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Захист VPS хостінгу

Маючи в своєму розпорядженні сайт на хостінгу користувач впевнений у тому, що хостер подбає про безпеку його ресурсу. Однак, коли зі звичного веб хостінгу відбувається перехід на серйозніший vps про захист свого сайту повинен думати вже сам власник.

Кожен день безліч ресурсів атакуються хакером. Найбільш поширеними є ddos атаки, що переставляють собою вихід з ладу мережного ресурсу в результаті множинних запитів до нього. Такі атаки не випадкові та мають скоординований характер. Найчастіше до такого методу вдаються конкуренти або просто зловмисники, що хочуть знизити активність вашого сайту. Адже коли ваш ресурс довго перебуває в неробочому стані, ваші користувачі потихеньку починають йти, падає трафік і відтак втрачається дохід.

Щоб не стати жертвою такої атаки орендуючи впс сервер необхідно дотримуватися певних правил.

 1. Правило перше.

  Правильне налаштування та активне використання Firewall. За допомогою нього ви можете закрити доступ до всіх портів, крім http, https і ssh - саме ці порти використовуються для підключення живими користувачами, всі інші з'єднання необхідно відключити, через них можуть підключатися неіснуючі люди - боти.

  Захист від ddos-атак здійснюється за допомогою засобів перевірки заголовків вхідних пакетів на відповідність спеціальному протоколу TCP. Пакети зміст яких некоректно можуть використовуватися ботами, щоб перешкодити нормальній роботі сервера.

 2. Правило друге.

  Щоб захиститися від ddos атак необхідно зрозуміти який саме вид такої атаки застосовують зловмисники. Можна виділити три основні види:

  • HTTP-флуд є одним з найпростіших і найбільш популярних видів атаки. Він являє собою часті звернення, що змушує сервер відповідати на кожен http запит. Щоб уберегтися від такої атаки необхідно правильно налаштувати та оптимізувати веб-сервер.
  • ICMP-флуде - є відправкою величезної кількості ICMP пакетів будь-якого типу, досить часто зустрічається пакет ping. Для захисту найкраще заборонити ping, тим самим ви приховаєте свій сайт від роботів, що сканують мережі.
  • SYN-флуд - це атака, що є відправкою в кожен порт сервера SYN пакетів, при цьому ця дія постійно повторюється. Для захисту рекомендується обмежити нові підключення за певний проміжок часу від джерела.
 3. Правило третє.

  Якщо до забезпечення захисту свого сайту ви підходить відповідально, то найкраще встановити спеціальну утиліту Fail2ban. Вона містить спеціальні фільтри настроїв, які ви зможете уберегтися від атак на свій vps сервер .

Слід пам'ятати, що боротися з атаками ддос можна, але найкраще запобігти їх появі. Для цього необхідно постійно оновлювати програмне забезпечення на сервері, встановлювати додаткові модулі та правильно проводити налаштування свого впс сервера. Якщо самостійно впоратися з цим завданням не виходить, краще звернутися до фахівців, які завжди допоможуть та підкажуть, як забезпечити хорошу функціональність вашого VPS хостінгу.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: