Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

5 принципів безпеки сайту

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Основні засади безпеки сайту

Коли світ послуг і торгівлі поступово перейшов в інтернет, з'явилася гостра необхідність убезпечити себе від інтернет-шахраїв. Тому сьогодні лише лінивий не знає про те, що якісний ресурс обов'язково має дбати про свою безпеку та безпеку своїх клієнтів.

Якщо у вас інтернет магазин або інший сайт, який тим чи іншим чином веде продажу вам особливу увагу необхідно приділити питанням безпеки.

Розглянемо 5 основних принципів, які допоможуть вам убезпечити себе та ваших користувачів.

 • Видалення зайвих плагінів

  Існує думка, що чим більше встановлено на сайті, тим краще. Однак це зовсім не так. Наявність різного роду плагінів може не тільки збільшувати швидкість завантаження сторінок, а й бути вразливою ланкою у загальній системі роботи сайту. Досить часто під час встановлення CMS не досвідчений розробник встановлює масу додаткових плагінів для сайту, який пропонуються йому абсолютно безкоштовно. Як правило, вони не потрібні для роботи сайту і в більшості випадків навіть не використовуються ним. Але саме вони можуть стати додатковою лазівкою для злому. Тому краще видалити все зайве, що не має жодного відношення до правильної роботи вашого ресурсу.
 • Не ліцензійні плагіни

  Повертаючись до питання плагінів, важливо пам'ятати про те, що всі встановлені компоненти сайту повинні бути ліцензійними. Використання компонентів, які мають порушену ліцензійну угоду не рекомендується, адже таким чином ви наражаєте на небезпеку свій сайт.
 • SSL сертифікат

  HTTPS протокол - це спеціальний протокол шифрування, який дозволяє шифрувати дані від користувача, які він надсилає через різні форми. Сьогодні ssl сертифікат є обов'язковою складовою інтернет магазинів та інших ресурсів, що пропонують сплатити послуги на сайті за коштами інтернет банкінгу. Https протокол не дає можливості зловмисникам перехопити ваші дані і тим самим забезпечує безпеку ваших клієнтів.
 • Обмеження доступу до панелі адміністратора ip

  Цей захід не є обов'язковим, проте дозволить збільшити безпеку сайту. Суть обмеження полягає в тому, що навіть якщо ви вводитимете правильний логін і пароль в адмін панелі, то авторизуватися вийде тільки в тому випадку, якщо ваш ip внесений до бази дозволених.
 • Оновлення

  Будь-яка система рано чи пізно застаріває і стає вразливою. Тому дуже важливо постійно стежити за оновленнями системи, плагінів та скриптів, що використовуються вашим ресурсом.

Ніхто не зможе забезпечити вам 100% безпеку вашого сайту, проте використовуючи всі заходи, ви зможете максимально збільшити ймовірність того, що ваш сайт зломщики обійдуть стороною.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: