Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Переваги та недоліки https протоколу для інтернет магазину

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Навіщо потрібний SSL-сертифікат інтернет-магазину

На сьогоднішній день можна сміливо заявити, що більшість покупок здійснюється в Інтернеті. Саме це послужило тому, що ринок інтернет магазинів стрімко розвивається і якщо колись купити електроніку можна було лише в одному інтернет магазині, то сьогодні таких магазинів вже не порахувати і кожен з них пропонує свої умови, а значить і вибрати якомога більш відповідний. Однак, для того, щоб користувачі здійснювали покупки саме у вашому інтернет магазині, необхідно завоювати їх довіру. Хочете, щоб товари у вашому магазині продавалися? Тоді подумайте над тим, чи користувачі можуть довіряти вашому сайту. Існує безліч способів завоювати довіру клієнта. Але в інтернеті це зробити складніше. Покупка ssl сертифіката дозволяє значно підвищити лояльність користувачів. Можливо саме тому більшість користувачів швидко почала використовувати дані сертифікати.

Навіщо потрібен сертифікат https?

У першу чергу він необхідний для того, щоб забезпечити безпеку передачі даних. Інформацію, що передається через https протокол, не можна перехопити або прочитати. Однак це не єдина його перевага.

Сертифікат ssl служить гарантом того, що інформацію, що ви отримуєте, приходить саме з потрібного вам домену. Він забезпечується доставку даних у потрібне місце, а не яким-небудь зловмисникам.

Коли дані передаються без захисту, завжди є ймовірність того, що хтось третій може переглядати, читати і навіть змінювати цю інформацію. Якщо хакер перехопить дані, він може змінити їх та відправити вам щось інше, що не є правдою.

Так само, нещодавно сервіс Google почав піднімати в пошуку ті сайти, що використовують сертифікат безпеки.

І повертаючись до початку, необхідно відзначити те, що зелений замок у рядку пошуку говорить про те, що даному сайту можна довіряти.

Незважаючи на те, що переваги протоколу https очевидні. Існує й низка недоліків. До них можна зарахувати вартість сертифіката. Перед тим, як встановити сертифікат на сайт, необхідно його придбати. Також слід зазначити, що необхідно правильно налаштувати його роботу. У разі коли якісь сторінки будуть відкриватися через http, а не через https, то користувач бачитиме повідомлення про те, що використовується небезпечний режим. Як правило, подібні повідомлення викликають у користувачів недовіру до сайту. Тому правильне налаштування сайту є обов'язковим.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: