Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Платні та безкоштовні SSL-сертифікати: який для вас?

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Який SSL-сертифікат вибрати: платний чи безкоштовний?

SSL-сертифікати (Secure Socket Layer) є важливою частиною веб-безпеки, тому що дозволяють шифрувати дані, що передаються між сайтом та браузером користувача. Наявність SSL-сертифіката зробить ваш сайт більш авторитетним і заслуговує на довіру. Відсутність SSL сертифіката навпаки може відлякати відвідувача, якщо для здійснення покупки на незахищеному сайті йому доведеться вказувати свої персональні дані та дані кредитної корти. Тому дуже важливо підключити до сайту SSL-сертифікат. Однак якийсь сертифікат вибрати: платний або безкоштовний. Нижче наведено інформацію про обидва види SSL сертифікатів, яка допоможе вам визначитися з вибором.

Безкоштовні SSL-сертифікати часто вибирають блогери та власники невеликих сайтів, яким необов'язково обробляти інтернет-платежі. Встановлення безкоштовних SSL-сертифікатів досить просте і швидке, за рахунок чого вони стають все більш поширеними в інтернеті. На даний момент безкоштовні SSL-сертифікати можна підключити до свого сайту практично на будь-якому хостінгу натисканням декількох кнопок, а також їх можна зареєструвати безпосередньо на сайтах центрів сертифікації. На відміну від платних SSL-сертифікатів, що реєструються на 1-2 роки, більшість безкоштовних SSL-сертифікатів можливо зареєструвати лише на 3 місяці, у зв'язку з чим власнику сайту необхідно постійно пам'ятати про це і кожні 3 місяці перевипускати SSL-сертифікат для свого сайту . Безкоштовні SSL-сертифікати генеруються автоматично, більшість постачальників SSL-сертифікатів пропонують лише сертифікати DV(domain-validated), рівень підтвердження яких в інтернеті є найнижчим. Як і платні SSL-сертифікати, безкоштовні SSL-сертифікати підвищують рейтинг сайту в пошукових системах, тому що для пошукових систем важливішим є наявність захисту на сайті, ніж вартість захисту.

Платні SSL-сертифікати можна придбати у різних компаній, а ціни на SSL-сертифікати варіюються від 50 до 1000 доларів на рік. Однак, якщо ви є власником комерційного сайту, на якому здійснюються покупки, закласти платний SSL-сертифікат у свій бюджет необхідно. У майбутньому це допоможе збільшити кількість продажів, тому що клієнти, при здійсненні покупок, почуватимуться в безпеці на вашому сайті. Термін дії платних SSL-сертифікатів становить 1-2 роки і в більшості випадків реєстрація SSL-сертифіката на більший період дозволяє заощадити, тому, якщо ви впевнені у своєму бізнесі, рекомендується купувати SSL-сертифікат на більший період. Крім захисту основного домену, платні SSL-сертифікати також забезпечують захист піддоменів. Чим вища якість SSL-сертифіката, тим кращий захист забезпечується для вас та ваших клієнтів. Прив'язка платного SSL сертифіката до сайту не автоматизована, тому вимагає більше досвіду, але якщо ви користуєтеся послугами хостінгової компанії, вам завжди допоможуть з цим питанням.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: