Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Що таке Google Analytics?

Google Analytics – це безкоштовна служба веб-аналітики, яка надає статистичні дані та основні інструменти аналітики для пошукової оптимізації (SEO) та маркетингу. Ця послуга доступна для тих, хто має обліковий запис Google. Компанія Google купила Urchin Software Corporation у квітні 2005 року та використовувала напрацювання цієї компанії для створення власної служби веб-аналітики.

Можливості Google Analytics включають:

  • засоби візуалізації даних, включаючи панель приладів, системи показників і графіків руху, які відображаються зміни даних з плином часу;
  • сегментація для аналізу підмножин;
  • користувальницькі звіти;
  • електронна пошта як основа для обміну інформацією та комунікації;
  • інтеграція з іншими продуктами Google, такими як AdWords, Public Data Explorer та Website Optimizer.

Google Analytics орієнтований на малі та середні веб-сайти. Послуга має обмеження, які роблять його менш придатним для більш складних веб-сайтів та великих підприємств. Наприклад, система збирає дані через скрипт JavaScript, який вставлений у код сторінок, з яких користувач бажає отримати дані. Однак, система прив'язана до cookies і якщо користувач вимкнув їх, дані не будуть зібрані. Google також використовує лише вибірку з усього звіту, а не аналізує всі наявні дані.

Google Analytics ставиться як на сайти, розроблені вручну (HTML, PHP/MySQL тощо), так і сайти під керуванням CMS (WordPress, Joomla, Open Cart і т.д.). Однак пам'ятайте, що сайти під керуванням CMS досить чутливі до навантажень, і при навантаженнях від декількох сотень людей на день для Open Cart потрібен хороший платний хостінг Open Cart . Якщо ж Ваша мета - WordPress або Joomla - і Ви вже розслабилися і з полегшенням зітхнули, то поспішаю Вас порадувати - ситуація з ними ненабагато краща - вони теж вимагають хорошого хостінгу :)

Безпека Google Analytics

Слід зазначити, що деякі експерти з безпеки висловили свою занепокоєння з приводу питань конфіденційності Google Analytics. Через Google Analytics Dashboard користувачі можуть збирати інформацію про людей, сайти яких посилаються на такі соціальні мережі як Facebook і Twitter.

Крім Google Analytics, є ще ціла низка комерційних продуктів для підприємств, які вимагають більш просунутих систем веб-аналітики. Наприклад, Omniture, Webtrends, лінійки продуктів IBM Cognos та Oracle WebCenter.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: