Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Огляд популярних CMS

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Огляд популярних CMS для створення сайту

CMS (Content Management System) є системою керування контентом сайту, що містить вже готові скрипти для створення контенту для сайту, а також управління ним. Лідируючі позиції за популярністю займають такі CMS, як WordPress, Joomla, Drupal, переваги та недоліки яких описані нижче.

WordPress

CMS WordPress спочатку створювалася як двигун для блоків, але згодом для даної CMS було створено безліч доповнень і розширень, завдяки яким на основі CMS WordPress зараз можна створити практично будь-який сайт.

До переваг CMS WordPress можна віднести велику спільноту, мінімальні зусилля для встановлення CMS та її налаштування, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, можливість редагування контенту у вбудованому візуальному редакторі, наявність адаптації сайту під мобільні пристрої, проста установка розширень.

З недоліків CMS WordPress можна відзначити необхідність початкової установки додаткових розширень, для роботи як повноцінної CMS, деякі розширення мають вразливість у коді, а також при високому трафіку знижується продуктивність CMS.

Joomla

CMS Joomla у використанні складніше CMS WordPress і націлена на досвідченіших користувачів, однак і новачкам не важко в ній розібратися. Для функціонування як повноцінна CMS, Joomla не потребує встановлення додаткових розширень. Самих розширень у CMS Joomla менше, порівняно з CMS WordPress, проте користувачі мають можливість створювати власні розширення та ділитися ними між собою.

До переваг CMS Joomla можна віднести відносно просте встановлення та налаштування, можливість редагування контенту у вбудованому візуальному редакторі, наявність за умовчанням можливості створення багатомовних сайтів, велику кількість тем, наявність можливості адаптації сайту під мобільні пристрої.

З недоліків CMS Joomla можна відзначити можливість виникнення проблем з управлінням правами у великих проектах, а також високі ціни на розширені розширення.

Drupal

CMS Drupal є однією з перших CMS, яка почала застосовувати систему модулів та тем. Дана CMS дуже гнучка, завдяки чому на її основі можливо створити будь-який сайт, проте це також вимагає більшого досвіду від користувачів та великих вкладень при створенні сайту сторонніми розробниками.

До переваг CMS Drupal можна віднести велику кількість модулів, хорошу безпеку, наявність за умовчанням можливості SEO-оптимізації та створення багатомовних сайтів, можливість редагування контенту у вбудованому візуальному редакторі, наявність можливості адаптації сайту під мобільні пристрої, а також велику спільноту.

З недоліків CMS Drupal можна відзначити складність у знаходженні розробника, порівняно з перерахованими вище CMS, а також труднощі в роботі з даною CMS для новачків.

Мітки: cms, joomla, drupal, wordpress

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: