Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Як створити надійні паролі, щоб зберегти ваш сайт у безпеці

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Як вигадати надійний пароль

Створення надійного пароля для адміністративної панелі сайту є дуже важливою частиною, оскільки дізнавшись його, зловмисник зможе легко впливати на роботу сайту, створювати, редагувати та видаляти контент сайту, а також використовувати сайт для розсилки спаму, атаки інших сервісів, фішингу та .т.д, що у свою чергу може звести нанівець всі зусилля та фінансові витрати на створення сайту, його просування у пошукових системах, не кажучи про репутацію компанії. Нижче наведено рекомендації щодо створення надійного пароля, дотримання яких допоможе уникнути виникнення описаних вище ситуацій.

  • Встановлюйте складні паролі з літерами малого та великого регістру, цифрами, спецсимволами та довжиною не менше 8 символів (наприклад C3w@9T%7p&1Y1!l2Z^8p5*8E).

  • Використовуйте генератори випадкових паролів.

  • Періодично змінюйте паролі.

На підбір такого пароля у зловмисника підуть роки, а з огляду на його періодичну зміну шанси зловмисника підібрати пароль зводяться до нуля. Однак і запам'ятати подібний пароль досить складно, тому для зберігання паролів використовуються спеціальні програми, такі як KeePass, LastPass та інші.

Також є спосіб складання надійного пароля, запам'ятати який набагато легше.

  • Візьміть будь-яку фразу, що запам'ятовується вам, наприклад: Надійний_пароль

  • Напишіть її транслітом: Nadezhnyj_parol

  • Замініть деякі літери схожими спецсимволами та цифрами: N@de2hnyj_p@r01

  • Додайте в кінці число, що запам'ятовується: N@de2hnyj_p@r0187

  • Такий пароль буде складним для підбору, але при цьому Вам не знадобиться спеціальна програма для його зберігання, проте не слід забувати періодично змінювати пароль.

Так само не слід забувати стежити за безпекою обладнання, на якому зберігаються паролі і головне нікому їх не розголошувати.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: