Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Поради щодо безпеки смартфона

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Поради, що захистять ваш смартфон

На сьогоднішній день смартфони все більше використовуються для здійснення покупок в інтернеті, мобільного банкінгу, пошуку та розміщення інформації, спілкування у соціальних мережах тощо. Втрата смартфона може обернутися втратою важливої інформації або використання цієї інформації зловмисниками у своїх цілях, у зв'язку з чим важливо знати основні правила безпеки при використанні смартфона.

Блокування екрана є простим способом збереження інформації на смартфоні у разі його крадіжки або втрати. Зараз всі смартфони містять функцію блокування екрану за допомогою пароля, а нові моделі також дозволяють встановлювати блокування за допомогою відбитка пальця або ідентифікації особи власника.

Розробники операційної системи та мобільних програм постійно випускають оновлення, що містять важливі виправлення помилок та доповнення в безпеці, у зв'язку з чим важливо встановлювати дані оновлення якомога раніше, щоб ваш смартфон не був зламаний зловмисниками.

Ніхто не може передбачати, що їхній телефон буде несподівано втрачений, вкрадений або пошкоджений, але найчастіше інформація, що міститься на смартфоні, важливіша за сам смартфон, у зв'язку з чим рекомендується регулярно робити резервні копії, щоб мати можливість відновити з них втрачену інформацію.

Ніколи не підключайтеся до незахищеної мережі, керованої кимось, кого ви не знаєте, тому що це дає власнику мережі можливість переглядати всю інформацію, що вводиться вами, в тому числі і паролі, що може призвести до їх крадіжки.

Не забувайте виходити з облікових записів інтернет магазинів, мобільних банкінгів, соціальних мереж тощо, при завершенні роботи з ними, тому що вся інформація з облікових записів може стати доступною для зловмисника при крадіжці або втраті телефону.

Перед встановленням програми з магазину Apple або Google Play важливо ознайомитися з його рейтингом та коментарями інших користувачів щодо його надійності, а також не встановлювати додатки, що вимагають більше прав, ніж реально потрібно для його роботи. Крім цього не слід встановлювати програми із сумнівних джерел.

Використовуйте складні паролі, з літерами малого та великого регістру, цифрами та спецсимволами. Для зберігання паролів рекомендується використовувати спеціально призначені для цього програми, щоб не пам'ятати.

Відключайте GPS, коли він не потрібний вам, щоб уникнути можливого стеження за вами.

Не відкривайте посилання, надіслані з сумнівних адрес на електронну пошту, через SMS або інші додатки для листування, щоб уникнути фішингових сайтів та зараження вашого смартфона шкідливими програмами.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: