Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

У чому різниця між протоколами POP3 та IMAP?

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Чим відрізняються протоколи POP3 та IMAP

POP3 (Post Office Protoco) є протоколом отримання вхідної пошти. За допомогою протоколу POP3 всі електронні листи, що входять на поштовий сервер, завантажуються поштовим клієнтом до користувача на комп'ютер, після чого видаляються з поштового сервера, але при певних налаштуваннях можна також залишати листи на поштовому сервері після завантаження. Даний протокол не дозволяє користувачам, які використовують ту саму поштову скриньку, бачити зміни, які здійснюються з листами не на їх комп'ютері.

IMAP (Internet Mail Access Protocol) є протоколом прийому вхідної пошти, а також дозволяє керувати поштою прямо на поштовому сервері. При використанні протоколу IMAP листи постійно знаходяться на поштовому сервері, а їх скачування здійснюється при кожному перегляді. Даний протокол дозволяє користувачам, які використовують ту саму поштову скриньку , бачити зміни, які здійснюються з листами не на їх комп'ютері. Тобто якщо один користувач перегляне, відповість на лист або видалить його, решта користувачів, які працюють з тією ж поштовою скринькою за протоколом IMAP, побачать дані зміни у себе в поштовому клієнті.

Виходячи з цього можна зробити висновок, що основною відмінністю протоколів POP3 та IMAP є те, що найчастіше протокол POP3 використовується у випадках, коли з поштою працює лише одна людина, тоді як протокол IMAP використовується у випадках, коли з поштою працює кілька осіб .

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: