Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Що таке IMAP і POP3?

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Що таке IMAP та POP3?

IMAP (Internet Message Access Protocol) є протоколом прикладного рівня, який використовується для доступу до електронної пошти. Завдяки протоколу IMAP усі дії, які здійснюються з листами у поштовому клієнті, який використовує цей протокол, виконуються і на поштовому сервері, до якого підключено поштового клієнта.

Тобто видаливши лист або позначивши його як важливе в поштовому клієнті на власному комп'ютері, можна бути впевненим, що ті ж дії відбулися на поштовому сервері та на всіх комп'ютерах, які підключені до тієї ж поштової скриньки протоколу IMAP.

POP3 (Post Office Protocol Version 3) є стандартним протоколом прикладного рівня, який використовується для отримання електронної пошти. Протокол POP3 використовується поштовими клієнтами для отримання листів, проте на відміну від IMAP протоколу дії, які здійснюються з листами у поштовому клієнті, не виконуються на поштовому сервері.

Тобто видаливши лист у поштовому клієнті, який використовує протокол POP3, лист не видаляється на поштовому сервері, а також на комп'ютерах, підключених до тієї ж поштової скриньки протоколу POP3.

На даний момент протоколи IMAP та POP3 є найпоширенішими для отримання пошти.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: