Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

SMTP, IMAP та POP3 - що це?

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Що таке: SMTP, IMAP та POP3?

POP3 (Post Office Protoco) є протоколом отримання вхідної пошти. За допомогою протоколу POP3 всі електронні листи, що входять на поштовий сервер , завантажуються поштовим клієнтом до користувача на комп'ютер, після чого видаляються з поштового сервера, але при певних налаштуваннях можна також залишати листи на поштовому сервері після завантаження. Найчастіше протокол POP3 використовується у випадках, коли з поштою працює лише одна людина, тому що цей протокол не дозволяє користувачам, які використовують одну і ту ж поштову скриньку, бачити зміни, які здійснюються з листами не на їх комп'ютері.

IMAP (Internet Mail Access Protocol) є протоколом прийому вхідної пошти, а також дозволяє керувати поштою прямо на поштовому сервері. На відміну від POP3 протоколу, при використанні протоколу IMAP листи постійно знаходяться на поштовому сервері, а їх скачування здійснюється при кожному перегляді. Найчастіше протокол IMAP використовується у випадках, коли з поштою працює кілька осіб, тому цей протокол дозволяє користувачам, які використовують одну і ту ж поштову скриньку, бачити зміни, що здійснюються з листами не на їх комп'ютері. Тобто якщо один користувач перегляне, відповість на лист або видалить його, решта користувачів, які працюють з тією ж поштовою скринькою за протоколом IMAP, побачать дані зміни у себе в поштовому клієнті.

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) є протоколом надсилання вихідної пошти. Цей протокол дозволяє надсилати великі обсяги листів. При використанні SMTP протоколу безпека надісланих електронних листів та відсоток їх доставки одержувачу значно підвищується.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: