Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Від чого залежить читабельність тексту на сайті

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Читабельність тексту на сайті

Маючи в своєму розпорядженні контент на сайті важливо подбати про те, щоб текст наявної інформації був зручний для читання і не викликав роздратування. Користувач, що приходить на ваш сайт, приходить за інформацією і чим зручніше вона подана, тим більша ймовірність, що користувач залишиться задоволеним. Те, що текст має бути читабельним, — незаперечне. Але як забезпечити максимальну читабельність тексту?

Контрасти. Маючи в своєму розпорядженні текст на сайті слід пам'ятати про контрасти. Чорний текст, розташований на білому тлі, завжди зручний і приємний для людських очей. Однак якщо дотримуватись такого контрасту ви не можете, у такому разі варто до нього прагнути.

Шрифт. Підбираючи шрифт для ваших статей, не варто захоплюватися оригінальністю. По-перше, не всі види шрифтів сприймаються браузерами коректно, а по-друге, використання стандартних видів є більш прийнятним і звичним для користувача.

Кольорові виділення. Наявність тексту виділеного різними кольорами не завжди прийнятна. Якщо вам необхідно виділити основну думку або фразу, достатньо зробити її підкресленою або виділеною жирним. Виділення кольором можуть ввести користувача в оману (наприклад, він може подумати, що це посилання).

Довжина блоків тексту. Текст не повинен зливатися в одну незрозумілу текстову калюжу. Набагато приємніше та зручніше читати структурований текст поділений на підрозділи та блоки. Такий текст легко сприймається і дозволяє користувачеві визначити для читання лише потрібну частину.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: