Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Як правильно вибрати доменне ім'я

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Як правильно вибрати доменне ім'я

Вибір доменного імені є важливим кроком при створенні сайту, але не завжди зрозуміло, за якими критеріями слід вибирати домен. Нижче наведено критерії вибору доменного імені, керуючись якими стане набагато легше визначитися з назвою доменного імені.

Назва доменного імені повинна бути легкою і незабутньою. Для прикладу сайту з автомобільною тематикою можна підібрати домен mashina.com, avto.com, car.com і.т.д. Крім цього можливо використовувати комбінацію літер, що не має сенсу, але при цьому коротку і легко запам'ятовується.

Не завжди доменна зона , в якій ви хочете зареєструвати домен, вільна, однак на даний момент існує величезна кількість доменних зон, які ви можете використовувати як альтернативу і в яких майже напевно домен з необхідною назвою не буде зайнятий.

Якщо потрібно зареєструвати конкретний домен, який вже зайнятий, можна спробувати зв'язатися з власником даного імені і спробувати домовитися з ним про купівлю необхідного домену.

При виборі доменного імені не варто забувати і про територіальну прив'язку вашого бізнесу. Так, наприклад, якщо сайт розрахований на продаж товарів у місті Києві, можна розглянути варіант придбання доменного імені в зоні .kyiv.ua або .kiev.ua.

У більшості випадків доменне ім'я купується на 1 рік, після чого продовжується при необхідності, але якщо ви впевнені в тому, що ваш бізнес буде розвиватися, рекомендується купувати домен на більший період, тому що пошукові системи більш лояльно ставляться до сайтів з доменними іменами, період реєстрації яких більше року, що має на увазі серйозні наміри власника сайту.

У випадку, якщо назва доменного імені повинна відповідати організації, назва яких містить велику кількість слів, краще використовувати абревіатуру, щоб назва доменного імені не вийшла занадто довгою.

Дотримуючись зазначених рекомендацій, підібрати доменне ім'я значно легше.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: