Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Оптимізація роботи VPS

Коли користувачеві вперше доводиться стикатися з VPS багато залишається незрозумілим. Адже якщо до цього віртуальним хостінгом керувала ваша хостінгова компанія, а ви просто приділяли час сайту, то зараз потрібно самому розумітися на всіх нюансах. Не правильно налаштувавши впс можна зіткнутися з тим, що пам'яті катастрофічно не вистачає, а сайт починає гальмувати. Проте навіть правильно налаштованих віртуальних серверів можуть виникнути проблеми з нестачею ресурсів. У такому випадку необхідно оптимізувати свій впс хостінг і зробити це можна кількома шляхами.

  1. Вимкнення служб, що не використовуються. Досить часто встановивши масу всього, частина з більшості встановлених доповнень так і залишається в очікуванні, не використовується вами, але поглинає ресурси сервера. Найкраще відключити такі служби, це звільнить кількість ресурсів, що використовуються не за призначенням.
  2. Установка nginx — встановивши таке доповнення, ви вирішите питання з обробкою статичних файлів. Впс сервер не витрачатиме на цей час. Тим самим ви зменшите навантаження і збільшите швидкість віддачі.
  3. Установка акселератора PHP - знизити навантаження на ваш сервер допоможе встановлення програми, яка прискорить виконання скриптів php на сервері.
  4. Установка memcache - використання такого доповнення дозволить кешувати дані в оперативній пам'яті сервера, але не на диску. Зазвичай використання такого доповнення потрібне для кешування найчастіших MySQL запитів або заздалегідь створених сторінок. За рахунок використання швидкої оперативної пам'яті дані досить швидко обробляються та не менш швидко віддаються.

Якщо оптимізація vps сервера не допомогла і місця так само не вистачає, необхідно перейти до наступного кроку і вибрати потужніший vps сервер. Оптимізація не є обов'язковою умовою для хорошої роботи сервера, навіть недосвідченому користувачеві краще не вживати заходів щодо оптимізування впс сервера самостійно. Найкраще звернеться до підтримки вашої хостінгової компанії, яка точно знає, чи зможе та чи інша процедура покращити роботу вашого сервера.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: