Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

MySQL vs PostgreSQL

MySQL - це реляційна система управління базами даних з відкритим кодом, що розробляється компанією Oracle. Цей код можна отримати безкоштовно, використовуючи ліцензію GNU, а також комерційні версії MySQL доступні під різними угодами.

PostgreSQL - це об'єктно-реляційна СУБД, розроблена Global Group. Вона також має відкритий вихідний код. Основні відмінності між цими двома моделями СУБД:

  • керування;
  • підтримка платформ;
  • методи доступу;
  • секціонування;
  • реплікація.

Управління цих двох моделях баз даних одна із найбільш істотних відмінностей. MySQL керується Oracle, тоді як Postgres доступний за ліцензією з відкритим кодом від Global Group. Таким чином, спостерігається підвищення інтересу до PostgreSQL за останні кілька років.

Обидві СУБД можуть працювати на Linux, OS X, Solaris та Windows. Linux має відкритий вихідний код, OS X розроблений Apple, Solaris розроблений Oracle та Windows створена коропорацією Microsoft. MySQL також підтримує ОС FreeBSD. PostgreSQL підтримує операційну систему HP-UX, створену компанією Hewlett Packard.

Методи доступу, які є спільними для MySQL і PostgreSQL включають ADO.NET, JDBC і ODBC. ADO.NET є набором інтерфейсів додатків (API), який програмісти використовують для доступу до даних на основі XML. JDBC є API для мови Java, а ODBC - це стандартний API для доступу до баз даних PostgreSQL.

MySQL і PostgreSQL істотно відрізняються за власними способами виділення розділів, які визначають, як дані зберігаються на різних вузлах бази даних. MySQL використовує власну технологію під назвою MySQL Cluster для виконання горизонтальної кластеризації, що складається зі створення кількох кластерів з одним екземпляром кластера у кожному вузлі. PostgreSQL не реалізує справжнього поділу, хоча він може забезпечити аналогічні можливості успадкування таблиці. Це завдання включає використання окремої під таблиці для управління кожним розділом.

База даних може використовувати кілька методів для зберігання надлишкових даних по кількох вузлах. MySQL використовує майстер-майстер реплікації, де кожен вузол може оновити дані. Як MySQL, і PostgreSQL, можуть виконувати майстер-раб реплікації, у якому один вузол управляє зберіганням даних інших вузлах. PostgreSQL може працювати з іншими типами реплікації з реалізацією сторонніх розширень.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: