Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Які є моделі баз даних?

Системи баз даних можуть бути засновані на різних моделях даних або без будь-яких моделей. Модель даних є сукупність понять і правил описи структури бази даних. Структура бази даних включає типи даних, обмеження, різні відносини для опису або зберігання даних.

Найчастіше використовувані бази даних:

  • Мережева модель та ієрархічна модель – це попередники реляційної моделі. Вони будуються на окремих наборах даних та здатні показати ієрархічну чи мережеву структуру реального світу.
  • Реляційна модель є найвідомішою і у сучасних СУБД найчастіше реалізується саме ця модель. Реляційна база даних - це сукупність стовпців і рядків що стосуються один з одним і зберігаються у двомірному масиві, що має вигляд таблиці. Ця модель має низку незаперечних переваг, наприклад, простота, хороший математичний апарат, масштабованість.
  • Об'єктно-орієнтовані моделі характеризуються тим, що база даних представлена сукупністю об'єктів з особливостями та методами. Ключовими особливостями є підтримка складних об'єктів, успадкування, інкапсуляції.
  • Об'єктно-реляційні моделі дуже сильні, та й досить складні. Вони реалізують підтримку функцій з об'єктно-орієнтованої моделі, ґрунтуючись на реляційній. Реалізується підтримка класів, об'єктів, спадкування.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: