Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Файл hosts – для чого потрібен і як з ним працювати

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Для чого використовується файл hosts

У кожного сайту є своя текстова адреса, звана доменним ім'ям, а так само відповідна доменному імені цифрова адреса, звана IP адресою. При введенні доменного імені в адресному рядку браузера, інформація про доменне ім'я надходить на DNS сервер і порівнюється з IP адресою, якій відповідає домен, після чого на комп'ютер, з якого здійснюється вхід на сайт, надходить відповідь від DNS сервера, з інформацією про відповідне вказане домену IP адреса. Тільки після цього відбувається відкриття необхідного сайту з отриманою IP-адресою.

Файл hosts дозволяє в обхід DNS серверів прискорити відкриття сайту, якщо інформація на DNS сервері ще не оновилася або потрібно протестувати сайт на іншому сервері, не перенаправляючи на нього доменне ім'я.

Нижче вказано шлях до файлу hosts у різних ОС:

Windows: C:WindowsSystem32driversetchosts
*nix: /etc/hosts
MacOS: /private/etc/hosts
Android: /system/etc/hosts

Для прикладу є сайт з назвою mysite.com.ua, який був перенесений на новий сервер з IP адресою 93.190.45.5, але перед тим, як перенаправити домен mysite.com.ua на IP адресу 93.190.45.5, необхідно спочатку протестувати роботу сайту новий сервер, щоб після перенаправлення домену на нову IP адресу, відвідувачі сайту не зіткнулися з некоректною роботою сайту. Щоб протестувати роботу сайту на новому сервері, достатньо на своєму комп'ютері відкрити файл hosts у текстовому редакторі та додати до кінця файлу рядок:

93.190.45.5 mysite.com.ua www.mysite.com.ua

Після збереження змін у файлі hosts сайт mysite.com.ua почне відкриватися з нового сервера, але тільки на тому комп'ютері, на якому в файл hosts були внесені зазначені зміни.

Таким чином ви зможете перевірити роботу сайту на новому сервері, тоді як у решти відвідувачів сайт все ще відкриватимуться зі старого сервера.

Як тільки робота над сайтом на новому сервері буде завершена, потрібно видалити доданий раніше рядок у файл hosts і тільки після цього перенаправляти домен на нову IP-адресу, щоб він став доступний з нового сервера для всіх інших відвідувачів.

Мітки: hosts

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: