Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

У чому відмінність сервера від звичайного комп'ютера

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

У чому відмінність сервера від звичайного комп'ютера

Сервер і звичайний комп'ютер мають багато спільного. Наприклад, у них обох присутні процесор, материнська плата, жорсткий диск, оперативна пам'ять, корпус, блок живлення, але якщо копнути глибше, то відмінності виявляться досить великими. Ці відмінності випливають через те, що сервер та персональний комп'ютер розроблені для різних цілей.

Якщо персональний комп'ютер найчастіше використовується для будь-яких побутових завдань, то сервер потрібен для зберігання та обробки величезної кількості даних, для роботи з великою кількістю користувачів. Тому найголовнішою вимогою для сервера стає надійність. Він повинен виконувати свої завдання цілодобово протягом багатьох років, тому контроль якості у серверного обладнання набагато вищий. Наприклад, процесори для серверів можуть безперебійно працювати протягом п'яти років, а процесори для пк лише три роки. У сервері впроваджують корекцію помилок, дублювання та резервування всіх елементів, підтримку багатопроцесорності, додані додаткові датчики, які забезпечують контроль за різними параметрами.

Технічні характеристики також різні. Зазвичай сервер має більше ядер, більше розмір кешу, є можливість роботи з великим обсягом оперативної пам'яті. Якщо брати конкретні цифри, то найкращий серверний процесор підтримує до 1536 гігабайт оперативної пам'яті та має 18 ядер, тоді як найкращий процесор для ПК може похвалитися підтримкою лише 64 гігабайт оперативної пам'яті та наявністю 8 ядер. При цьому серверний процесор дорожчий у сім разів.

Див. також:

У чому відмінність сервера від звичайного комп'ютера

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: