Введіть ім'я домену:
.ua .com.ua .in.ua .org.ua
.ru .com .net .org
Показати всі домени

Як зробити розсилку і не стати при цьому спамером

Відповіді на запитання від компанії "Український хостинг".

Як налаштувати e-mail розсилку та не стати спамером

На сьогоднішній день розсилка листів продовжує бути найбільш популярним способом донести до своїх клієнтів інформацію про нововведення компанії, акції, знижки тощо. У зв'язку з цим доставка повідомлень є ключовим параметром під час розсилки листів. Однак у деяких випадках листи, що розсилаються, починають потрапляти в спам або відкланятися поштовими серверами, що в свою чергу може значно позначитися на продажах. Нижче наведено рекомендації, що знижують ймовірність потрапляння листів, що розсилаються в спам.

Використовуйте виділену IP адресу, щоб не залежати від сусідів на хостінгу, що використовують одну спільну IP адресу для відправки листів, оскільки якщо хтось із сусідів викличе попадання загальної IP адреси в спам списки, листи всіх інших користувачів на спільній IP адресі так само почнуть потрапляти в спам або блокуватися іншими поштовими серверами. Попадання IP-адреси до чорних списків залежить від таких факторів:

  • Скарги на розсилки з IP-адреси.

  • Надходження безлічі листів з IP адреси протягом короткого проміжку часу.

  • Історія потрапляння IP адреси до чорних списків.

  • У зв'язку з цим перед покупкою виділеної IP адреси потрібно перевіряти його наявність у чорних списках XBL, SBL, PBL. Це можна зробити на спеціальних сервісах боротьби зі спам розсилками, одним з яких є сервіс spamhaus.org.

Не вдайтеся до допомоги спеціалізованих сервісів розсилки, тому що через поштові сервери даних сервісів щодня надсилається велика кількість листів, що може спровокувати попадання IP адреси їхнього поштового сервера до чорних списків і як наслідок повного або часткового відхилення надісланих з них листів.

/p>

На поштових сервісах, таких як Gmail, Yahoo та інших, одержувачі листа можуть позначати листи як спам, що в свою чергу негативно впливає на репутацію IP-адреси і може призвести до його потрапляння в чорні списки. У зв'язку з цим, при складанні листа, необхідно враховувати це і не вказувати в листах домени, номери телефонів, адреси електронної пошти та іншу інформацію, яка вже знаходиться в чорних списках або може спровокувати одержувача віднести лист до спаму.

Важливим критерієм є надсилання листів тільки тим одержувачам, які підписані на розсилку, а також можливість відписатися від розсилки.

Так само не варто забувати про аутентифікацію відправлення листів, яка покликана захистити одержувачів від отримання листів із підроблених поштових скриньок. Для цього в DNS записах доменного імені створюється SPF запис, в якому вказуються IP адреси, з яких дозволено надсилання листів для доменного імені.

Дотримання зазначених вище рекомендацій значно знизить ймовірність потрапляння листів у спам або їх відхилення іншими поштовими серверами.

Див. також:

Будь ласка, виберіть мову сайту за промовчанням: